Як зробити магніт?

як зробити магніт?

Вам знадобиться
 • Сильний постійний магніт
 • Батарейка або джерело постійного струму
 • Ножівкове полотно або ножиці, цвях
 • Мідний дріт
Інструкція
 • . 1

  Ще в глибоку давнину, в 6 столітті до нашої ери, люди помітили, що існують камені, які можуть притягувати дрібні залізні предмети: цвяхи, наконечники списів і стріл. А самі камені можуть притягатися один до одного. У літературі досліди з магнітами були описані на початку 13 століття. Але наші предки не могли виготовити магніт. Походження слова «магніт» невідомо. Деякі вважають, що воно пов’язане з назвою географічної місцевості, де люди часто стикалися з цим явищем, інші пов’язують з ім’ям пастуха, який прилип кованими чобітьми до чорному каменю, а звали його Магнус.

 • . 2

  Стародавні вікінги під час своїх подорожей вміли знаходити дорогу додому, використовуючи магніт, підвішений на нитці. Це був перший компас. Але таких компасів було дуже мало. Магніт вдавалася знайти не кожному. Тоді чоловік і задумався про те, як зробити магніт? . Не менш важливе питання, з якого матеріалу можна виготовити магніт. Раніше для цих цілей використовувалися шматки залізної руди. Сьогодні використовуються сплави, до складу яких можуть входити кобальт, бор, неодим. Такі матеріали називаються ферритами або феромагнетиками.

 • . 3

  А тепер коротка інструкція про те, як можна виготовити магніт (постійний) в домашніх умовах. Треба взяти предмет з заліза: цвях, викрутку, ножівкове полотно. Потримати деякий час предмет близько сильного магніту. Все — магніт готовий. Якщо розламати ножівкове полотно, вийде два магніти. На металевий предмет намотати кілька витків дроту. Провід бажано взяти ізольований, мідний. По дроту пропустити струм від батарейки або від джерела постійного (але не змінного-це небезпечно!) Струму. Магніт вийде швидше і сильніше. Можна розібрати непотрібний пристрій, в якому є постійний магніт. Краще всього використовувати динамік від радіоточки.

 • . 4

  Нижче наведена коротка інструкція того, як виготовити електромагніт Щоб отримати електромагніт, потрібно по дроту, який називається обмотка, пропускати постійний струм. Металевий предмет, на який намотується дріт (його називають сердечником) потрібно взяти з немагнітного матеріалу, наприклад з алюмінію. Якщо струм відключити, пристрій втратить магнітні властивості. Змінивши напрямок струму, можна отримати магніт з протилежними полюсами.

 • . 5

  Отже, виготовити магніт в домашніх умови абсолютно нескладно. Можна знайти дуже цікаві застосування для саморобного магніту. Наприклад, дуже часто потрібно закрутити невеликий шуруп, гвинтик, який важко втримати в руках. За допомогою магнітної викрутки це завдання вирішується легко. Можна провести цікавий досвід. На аркуш паперу потрібно насипати залізних тирси і піднести знизу магніт. Вийде дуже цікава картина. Так що можна експериментувати і це буде дуже цікаво.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :