Як зробити набірну ручку для ножа; як зробити отвір в ручці ножа?

як зробити набірну ручку для ножа; як зробити отвір в ручці ножа?

Вам знадобиться
 • Матеріали: кап, береста, епоксидний клей
 • Інструменти: ножівка по металу, надфіль, напилок або наждак, дриль, дрібна наждачний папір
Інструкція
 • . 1

  Ножі з набірними ручками з берести користуються особливою популярністю у досвідчених туристів, рибалок і мисливців. Така ручка приємна на дотик, відмінно лежить в руці, не ковзає. А якщо ніж впаде у воду, то набірна ручка ножа не дасть йому потонути. .

 • . 2

  Робимо больстерБольстер — це верхня частина рукояті, яка служить для захисту місця стику клинка з руків’ям. Для його виготовлення візьміть шматок капа. Довжина залежить від довжини рукояті, але не варто робити Больстер менше півтора-двох сантиметрів. За допомогою ножівки і напилка надайте йому форму, близьку до бажаної. Але залиште запас, остаточна форма буде надаватися після того, як набірна ручка для ножа буде повністю зібрана. Форма Больстер може бути різною — круглої, овальної. Крім того, Больстер може мати гарду — пальцевий упор. Всі Завіт від уподобань власника ножа, його естетичних і функціональних міркувань. Надавши форму Больстер, потрібно визначити центр і зробити ножівкою по металу неглибокий поздовжній пропил. Для того щоб ширина пропила була максимально близькою до ширини хвостовика клинка, можна закріпити в ножівці по металу відразу кілька полотен, залежно від необхідної ширини. Після цього, в пропиле висвердлюється наскрізний отвір. Важливо, щоб отвір не виходило за межі пропила. Далі, отвір розточується надфілем під розмір хвостовика.

 • . 3

  Набираємо рукоятьТеперь безпосередньо про те, як зробити ручку для ножа. Для цього потрібно нарізати бересту шматками у формі квадрата зі стороною близько п’яти сантиметрів. Залежно від розміру руки майбутнього власника, берестяні квадрати можуть бути більше. Менше їх робити не варто, ширину рукоятки можна буде скорегувати при остаточній обробці. Далі, в центрі кожного квадрата висвердлюється отвір за розміром хвостовика клинка, після чого берестяні квадрати насаджуються на хвостовик. Потрібно пам’ятати, що береста буде спресована, тому варто передбачити деякий запас. У тому випадку, якщо на хвостовику немає різьблення, її можна накрутити спеціальної плашкою. Насаджені шматки берести стягуються гайкою. Заготівлю варто залишити на добу, після чого відкрутити гайку і додати ще один шматочок. Цю операцію можна повторити кілька разів. У цьому випадку берестяні плашки спресують і будуть дуже щільно прилягати один до одного. Коли буде набрано необхідну кількість берести, плашки потрібно зняти з хвостовика і промазати епоксидним клеєм краю, прилеглі до хвостовика і навколо нього. Це захистить хвостовик від вологи і не дасть берестяним плашкам прокручуватися по своєї осі. Промазані епоксидним клеєм плашки насаживаем на хвостовик, стягаємо гайкою і залишаємо сохнути на три дні.

 • . 4

  Робимо навершіеНавершіе рукояті, крім фіксуючою функції, може служити ще і відмінним декором ножа. Її форма може бути ще більш різноманітною, ніж форма Больстер. Для виготовлення рукояті потрібно взяти шматок капа довжиною не менше двох сантиметрів, надати їй форму, близьку до бажаної. Остаточна формовка буде проводитися, коли ручка буде повністю зібрана. Внутрішня сторона повинна бути спиляно й оброблена наждачним папером. Після цього з внутрішньої сторони робиться некрізне отвір, навершя накручується на хвостовик. Далі, навершя відкручується, отвір змащується епоксидним клеєм зсередини і навколо нього. Навершие накручується на заготівлю, яка повинна просохнути протягом трьох-чотирьох днів.

 • . 5

  Останні штріхіКогда заготівля висохла, її можна доводити до бажаної форми. Зробити це можна за допомогою напилка або наждака, після чого ручка шліфується дрібним наждачним папером. Ручка може бути прикрашена художнім різьбленням. Ось і все! Відмінна рукоять готова! Маючи клинок з якісної сталі, і знаючи, як зробити набірну ручку, можна сміливо відправлятися в будь-який похід і колекціонувати заздрісні погляди попутників.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :