Як зробити палітурка книги краще за всіх?

як зробити палітурка книги краще всіх?

Вам знадобиться
 • Клей і пензлик для нього
 • Щільна папір, білий або кольоровий картон
 • Дощечка і струбцини
 • Щільні нитки або тонка мотузка
 • Марля і валик для книг (тканина з конвой)
 • Пила по металу
Інструкція
 • . 1

  Написані самостійно вірші чи оповідання можуть стати найдорожчим подарунком для коханої людини. Але тут може виникнути проблема з печаткою та палітуркою. Нижче викладена інструкція допоможе вирішити її. Для початку готують необхідні матеріали. Вони можуть бути різними, але клей використовують ПВА, а картон і папір можуть бути білими або кольоровими. Тепер прийшов час дізнатися, як зробити палітурка книги. Текст роздруковується на аркушах одного формату. Після цього необхідно зібрати їх в стопку, акуратно вирівнюючи краю. Отриману пачку кладуть на край столу так, щоб листи трохи виступали за нього, «корінцем» до себе. Для того щоб надалі не забруднити стіл його поверхню застеляють клейонкою або газетою.

 • . 2

  Коли стопка складена й вирівняна, зверху кладеться тимчасовий вантаж. Корінець книги добре промазують ПВА і дають підсохнути протягом 3 — 5 хв. Після цього знімають тимчасовий вантаж, і рухають книгу, щоб вона лягла рівно по краю стола. Зверху кладуть дощечку і фіксують стопку за допомогою струбцин на 4 години. Знаючи, як зробити палітурка своїми руками, приступають до основних робіт. Знімають струбцини, книгу знову зрушують на край так, щоб корінець виступали на 3 — 4 мм. Зверху кладуть дощечку. Вона повинна на 2 мм відступати від краю стопки. Все це фіксується зажимами. Пилою або лобзиком роблять 5 — 6 пропилів перпендикулярно корінцю, глибиною пару міліметрів.

 • . 3

  Тонку мотузку або складені в кілька разів нитки нарізають по товщині книги, плюс по 2 см з кожної зі сторін. За допомогою пензлика клей наносять на корінець, потрапляючи у все пропили. Попередньо змащені ПВА мотузочки вставляють в отримані гнізда. Їх слід заводити до кінця, щоб краще трималося. В цей же час готують шматочок марлі, розміром по ширині рівним корінець книги + 4 см і по довжині на 1 см коротше книжкової. На неї приклеюють, у верхній частині, спеціальний валик, який можна зробити зі звичайної тасьми з конвой або купити в спеціалізованому магазині. Знаючи, як зробити тверда обкладинка міцнішим, можна зробити не тільки добротну книгу, а й фото альбом або блокнот для записів.

 • . 4

  На ретельно змащений корінець наклеюють марлеву тканину, залишаючи по 2 см з боків. Зверху клеїться смужка паперу. По довжині вона на 8 мм коротше довжини книги, а по ширині дорівнює корінцю. Чекають, коли висохне клей, для цього знадобиться 10 — 12 годин. У цей час займаються обкладинкою. З картону вирізують дві скориночки і корінець. На обраної папері розкреслюють місця для них, починаючи з середини корінця. Розміри паперової обкладинки повинні бути на кілька мм більше розмірів книги. Розраховують приблизно так: ширина корінця + по 8 мм з кожного боку + ширина 2-х кірочок + по 3 см з кожного боку, довга = довжина кірочок + 2 см з кожного боку. Далі кути скоса зрізають. У розмічені місця приклеюють картон, краї паперу подгибают і проклеюють.

 • . 5

  Як зробити палітурка книги краще за всіх? Треба правильно його зібрати і склеїти. Для цього до висохлої книги приклеюються форзаци, виготовлені з ватману. Марлю промащують клеєм і приклеюють на згині, до зовнішньої сторони. Потім форзаци приклеюються до обкладинці і книгу залишають до повного висихання. Для прикраси обкладинок можна використовувати роздруковані на принтері кольорові суперобкладинки, які просто одягаються поверх твердою.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :