Як зробити перегній листовий?

як зробити перегній листовий?

Вам знадобиться
 • Пластикова ємність
 • Листва
 • Вода
Інструкція
 • . 1

  На відміну від компосту, листовий перегній не призначений для використання в якості добрива грунту, але він корисний в інших садових роботах і може значно спростити працю городника. Листовим цей вид перегною називається через те, що для його виготовлення використовується опале листя. Восени саме час задуматися про те, як зробити перегній, до того ж матеріалу для нього знайдеться достатньо.

 • . 2

  Чим може бути корисний на ділянці листовий перегній? По-перше, це відмінний матеріал для мульчування грунту, що перешкоджає росту бур’янів і затримує вологу в грунтовому шарі. По-друге, це живильне середовище для розвитку дощових черв’яків, а вони приносять відчутну користь рослинам, переробляючи і збагачуючи грунт. По-третє, листовий перегній чудово замінить торф для тих рослин, які люблять кислі грунти. А також їм можна вирівнювати рівень грунту при підготовці майданчика для газону. Це основні напрямки для чого і як використовувати перегній в саду.

 • . 3

  Листя для перегною можна збирати граблями, мітлою або вручну. Останній спосіб хоч і більш трудомісткий, але корисний тим, що працювати можна і в сиру погоду, а волога листя швидше перегниває. Замислюючись про те, як приготувати перегній, важливо враховувати терміни розкладання листя. У різних порід дерев і чагарників цей термін варіюється. Приблизно за рік перетворюються на перегній березові, дубові, кленові листя, листя ліщини, граба, садових дерев, глоду та горобини. Хвоя теж може служити основою перегною, але процес розкладання буде протікати не менше 2-х років.

 • . 4

  Вирішуючи питання, як отримати перегній, потрібно насамперед приготувати відповідну ємність — це може бути пластиковий або дерев’яний ящик, мішки для відходів. Головна умова для утворення перегною — вологість, тому листя необхідно зволожити. Не варто боятися переборщити, пластикові ємності можна повністю заповнити водою. Місце для перегною повинно залишатися відкритим зверху, щоб дощова волога регулярно змочувала його. Можна додавати в ємність зрізані бур’яни або траву, це прискорить процес.

 • . 5

  На відміну від компосту, листовий перегній утворюється в результаті роботи грибків, які практично не потребують кисню, тому ятати листя потрібно проводити дуже щільно, стежачи за хорошим зволоженням. Протягом першого року, як утворюється перегній, доводиться почекати, але вже на наступний рік при другій закладці можна буде використовувати перший. При висадці рослин можна замульчувати готовим перегноєм грунт або додати для подальшого перегнивання в компостну купу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :