Як зробити пінопласт своїми руками?

як зробити пінопласт своїми руками ?

Вам знадобиться
 • Генератор гарячого пара
 • Форма пінопластового вироби
 • Гранули пінопластового сировини
Інструкція
 • . 1

  Гранульований пінополістирол, або пінопласт — як кажуть у народі — матеріал сам по собі унікальний. Найвищі теплопровідні властивості змушують його поважати всерйоз. Також його можна використовувати як наповнювач, поглинач ударних імпульсів і матеріал для об’ємних фігур складного профілю. Широко відомо його застосування в упаковці домашньої техніки і крихких приладів. Залишилося з’ясувати, як зробити пінопласт своїми руками.

 • . 2

  Відразу обмовимося, що робити пінопластові вироби в малих кількостях — річ, м’яко кажучи, не рентабельна. Якщо потрібні утеплюючі плити або багети, якими завалений ринок — дешевше буде купити. Але от ентузіастам, пробуючим різні матеріали у виготовленні ексклюзивних форм та авторських виробів (на рівні хендмейд-майстерності) — наші поради стануть в нагоді. Так як клеїти пінопласт дуже легко, то можна продумати складні вироби із сегментів різних перетинів — і виготовити форми.

 • . 3

  З чого повинні бути форми? Можна запропонувати різні матеріали — від кераміки до дерева. Непогано службовцями сталеві, або олов’яні Відливні або прес-форми. Можна використовувати термастойкій пластик. Якщо вирішили випробувати силіконові кулінатрние формочки — їх з зовні потрібно зміцнити гіпсом (просто залити гіпсовим розчином коритце потрібної глибини і занурити в нього форму по самі краю.) Приварити випадково готовий виріб до форми складно так само, як приклеїти пінопласт до різних поверхонь.

 • . 4

  Технологія виготовлення пінопласту з гранул полягає в двостадійному пропаривании сировини. В якості парогенератора можна використовувати побутові прилади, які є практично в будь-якому господарстві: парову швабру, або клінінгову установку типу «Керхер» з функцією генерації пари. Цього цілком буде достатньо для невеликих виробів, легко поміститься у долонях. Декорувати інтер’єр виробами з пінополістиролу також легко, як утеплити стіни пінопластом.

 • . 5

  Перше відпарювання можна провести в звичайному відрі. Наповніть його на 1 / 5 гранулами, занурте туди шланг парогенератора, увімкніть його та круговими рухами перемішуйте гранули з парою. Вони збільшаться в розмірі і відро наповниться. Тоді розподіляйте сировину за формами і обробляйте парою вдруге кожну форму, щоб гранули склеїли. Перемішувати у формі не потрібно — просто опустити шланг на дно форми і включіть генератор пари. Вийде лакуна, за яку зручно як кріпити пінопласт, так і виймати з форми.

 • . 6

  Потрібно сказати, що чим тонше і філігранно окремі рельєфи готового виробу з пінопласту, тим меншого калібру повинні бути гранули після першого пропарювання. Чим вони більші, тим легше і тендітніші виріб, адже його щільність набагато нижче. Варто експериментувати в домашніх умовах з виготовленням пінопласту, адже це унікальний матеріал і дуже легкий в обробці — їм легко імітувати дорогу різьблення по мармуру або интерьерную ліпнину.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :