Як зробити плівковий вітраж?

як зробити плівковий вітраж?

Вам знадобиться
 • Самоклейка плівка
 • Плівки для вітража
 • Ножі для скла та плівки
 • Ножиці, валики, свинцева стрічка
Інструкція
 • . 1

  Для виготовлення плівкового вітража є два шляхи. Перший з них досить простий. У магазині купується готова самоклеюча плівка з вітражним малюнком (як правило, це геометричні візерунки на напівпрозорому фоні), засіб для чищення скла. Поверхня скла очищається, плівка відділяється від основи на невеликій площі по верхньому краю, наклеюється на скло.

 • . 2

  Після чого основа акуратно, потроху, знизу відокремлюється, а плівка зверху пропрасовується валиком або ганчіркою для рівномірного наклеювання. Якщо зняти відразу всю основу, то плівка може лягти криво, з заломами або бульбашками. Тому операцію наклеювання краще проводити вдвох. Перевагою способу є те, що скло не потрібно виймати з стулки, недоліком — недостатня декоративність і типові візерунки.

 • . 3

  Для виготовлення повноцінного плівкового вітража Вам знадобитися стіл з підсвічуванням, на яку укладається малюнок на папері, а на нього скло, попередньо протерте засобом для чищення скла. Контури малюнка викладаються свинцевою стрічкою, яка накочується валиком. Після цього скло перевертається.

 • . 4

  Як зробити плівковий вітраж, щоб він виглядав як справжній? Для цього потрібно просто дотримуватися технологію і володіти художнім смаком. Після перевороту скла, під нього підкладаються пробкові підкладки або прокладки з пінопласту, щоб не пошкодити вже виконаний контур. Далі зворотна сторона скла обезжиривается, і на неї наклеюються і накочуються валиком шматочки плівки, підібрані відповідно з малюнком.

 • . 5

  Цій технології близько 40 років, тому плівка представлена сотнями квітів і фактур, а свинцева стрічка, яка є по суті самоклейкой, має близько 10 різних відтінків. Витратні матеріали виконуються з високоякісних поліефірів з захистом від вицвітання, можуть використовуватися як всередині приміщення, так і зовні. На окремі зразки є гарантії строком до 10 років. Плівку розмічають маркером і вирізують ножицями.

 • . 6

  Плівкові вітражі своїми руками вигідно відрізняються за ціною від паяних і не поступаються за декоративності, хоча трохи програють з протидії механічних пошкоджень. Після того як Ви виконали елементи з плівки, потрібно викласти контури малюнка свинцевою стрічкою, так, щоб вона закривала стики плівкового малюнка і приховувала під собою нижній стрічковий контур.

 • . 7

  Роботи завершуються тщательнейшей прокаткою свинцевої стрічки і очищенням плівок від слідів маркера, для чого професіонали використовують Cosmofen 20. Досвідчені майстри часто доповнюють плівкові вітражі елементами в техніці «фьюзинг» (із спеченого скла) або техніці фацета (скла з гранями), які приклеюються на УФ-клей.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :