Як зробити самому опалення в приватному будинку?

як зробити самому опалення в приватному будинку?

Вам знадобиться
 • Матеріали (труби)
 • Устаткування обраного типу
 • Схеми і креслення
 • Акуратність і терплячість
Інструкція
 • . 1

  Якщо виникла необхідність в самостійній установці опалення, не варто першим же ділом шукати кращих майстрів і фахівців у даному питанні. Дана стаття розповідає про те, як зробити опалення в своєму будинку самому. При цьому є можливість зменшити розтрати, які пов’язані з ремонтом і, до всього цього, мати стовідсоткові гарантії якісної роботи встановленої системи. Перед тим, як зробити опалення в приватному будинку, слід ознайомитися з деякими важливими правилами: В першу чергу важливо скласти робочий план. Намітити зручний графік роботи. І далі строго дотримуватися всіх рекомендацій.

 • . 2

  Для початку необхідно ознайомитися з видами систем опалення та визначити, який з них є найвигіднішим в усіх відношеннях і найкраще підходить для конкретного будинку. Існують такі системи опалення, які можна зробити самостійно. Є ж і інші, які вимагають особливих кваліфікаційних навичок і використання професійного обладнання. До водяним можна віднести радіаторну і плінтусні системи, а також популярний в наші дні тепла підлога. Системи повітряного типу містять в собі спеціальні завіси, тепловентилятори, а крім того — системи повітряних каналів. Газові та панельні обігрівачі поряд з електричними складають систему інфрачервоного опалення. Також є комбіновані системи — до них відносяться геліосистеми та теплові насоси. Вибір системи — дуже важливий етап для тих, хто цікавиться тим, як зробити опалення в приватному будинку.

 • . 3

  Підбирати відповідну систему бажано після знайомства з принципом її роботи — це може бути природна або штучна циркуляція. Кінцевий вибір повинен залежати від тривалості горизонтального трубопроводу в одному напрямку. На наступному етапі слід проектувати майбутню систему опалення: від цього залежатиме, наскільки ефективною вона в кінцевому підсумку вийде. Під час проектування даних систем необхідно врахувати всі вимоги, які ставляться до котельних, до розстановки радіаторів, а також розібратися з різними видами обв’язок радіаторів: однотрубні, двотрубні, колекторні та комбіновані. Найчастіше таке проектування теплових систем спочатку відбувається на етапі будівництва будинку.

 • . 4

  Потім потрібно зробити розрахунок, згідно з яким будуть враховуватися особливості, притаманні приміщенню: висота стель у ньому, площа кімнат, теплоізоляцію стін, стелі та підлоги. Також важливо вибрати опалювальні прилади підходящої потужності. Опалення приватного будинку проводиться опалювальними котлами або ж радіаторами опалення. Котли працюють на різних типах палива (газ, мазут, електрику, вугілля), тому важливо розібратися зі способом обігріву. Найбільш економним видом теплових котлів є газові котли. Якщо для опалення краще все ж радіатори, то і тут важливим моментом буде визначення їх потужності. Теплові радіатори можуть бути виготовлені з алюмінію, чавуну або сталі. Останні є найміцнішими і надійними, і, відповідно, найбільш витратними.

 • . 5

  При опаленні приватного будинку будуть використовуватися труби. Існують залізні труби, вони мають ряд недоліків: можуть піддаватися корозії, не естетичні. До плюсів можна віднести хіба що ціни — залізні труби не дорогі. Наступний вид труб — пластикові. Пластикові труби погано зберігають свою форму при нагріванні і мають невеликий рядків придатності. Фахівці радять використовувати мідні труби. Вони рідко піддаються корозії, не пропускають кисень, а крім того не деформуються з часом. Ціна мідних труб значно вище, ніж ціни на пластикові та залізні труби, але оскільки мідні труби мають конкурентоспроможний зовнішній вигляд, міцні і довготривалі у застосуванні, то їх вартість цілком виправдана.

 • . 6

  Після вибору всіх вищевказаних деталей останнім, але важливим залишається питання — як змонтувати систему опалення самостійно? Інструкція: Для початку, як уже говорилося, потрібно підібрати певну схему, згідно з якою і відбуватиметься монтаж опалювальної системи. Встановити циркуляційний насос. Якщо довжина горизонтального трубопроводу в одному напрямку становить 20 метрів і більше, циркуляція буде штучною, якщо його довжина не більше 20-ти метрів — тоді природною. Требуется визначитися з кількістю радіаторів і матеріалом, з якого будуть виготовлені труби. Потім необхідно встановити котел в обраному місці. Радіатори закріплюються на поверхні стін. Відстань між радіатором і підлогою має перевищувати 10 см.

 • . 7

  Після цього залишаються лише фінальні етапи роботи: Якщо в будинку не встановлений водопровід, бажано помістити розширювальний бачок в крайній точці приміщення зверху. Його може замінити фляга об’ємом до 40 літрів. Готовий бачок повинен бути приєднаний до системи опалення за допомогою штуцера, який встановлюють на невеликій відстані від днища бачка. Далі потрібно розвести труби так, щоб ухил у бік потоку становив не менше 0, 5%. З’єднати труби фітингами (різьбовими), попередньо намотавши на різьблення тефлонову стрічку. У місцях нероз’ємних з’єднань застосовується поліфузной зварювання.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :