Як зробити шпаргалку на іспит?

як зробити шпаргалку на іспит ?

Вам знадобиться
 • Папір
 • Ручка
 • Інформація
Інструкція
 • . 1

  Шпаргалка — це не просто палочка-виручалочка для недбалих студентів. Грамотно складена шпаргалка — це ще й прекрасний спосіб підготовки до іспиту і запам’ятовування основної інформації. Саме тому кожен студент, навіть ідейний противник списування, повинен знати, як зробити шпаргалку на іспит. У цьому йому допоможуть кілька порад. Багато студентів давно взяли на озброєння такий спосіб вчити матеріал, як шпаргалки. Висока ефективність цього методу недивна — у багатьох людей дуже розвинена письмова пам’ять, і вони відмінно запам’ятовують те, що написали своєю рукою. Крім цього, шпаргалка дозволяє фіксувати тільки найважливішу інформацію, що вигідно відрізняє її від підручників, які бувають повні «води» і складних оборотів мови. Зубріння і повторення такого розлогого тексту з безліччю зайвої інформації принесе тільки головний біль, але ніяк не потрібний результат. А ось лаконічні формулювання і основні вичавки з тексту, записані в шпаргалці, легко вчаться і запам’ятовуються.

 • . 2

  Щоб написати хорошу і корисну шпаргалку, необхідні навички роботи з інформацією. Багато студентів просто переписують цілий розділ підручника чи роздруковують всю статтю з Вікіпедії. Такий підхід нераціональний і невірний, оскільки не приносить потрібного результату — запам’ятовування інформації. Для складання правильної шпаргалки необхідно прочитати конспектіруемий текст і виділити найголовніше — терміни, дати, формули. Після цього можна переносити найголовніше на шпаргалку, по можливості представляючи інформацію у вигляді схем і таблиць, які легше запам’ятовуються. Не варто забувати і про маркери або кольорові ручки, які допоможуть виділити головне і полегшити навігацію по шпаргалці.

 • . 3

  Однак шпаргалки потрібні не тільки для запам’ятовування інформації, а й для допомоги на іспиті. Така допомога потрібна не тільки ледачим студентам, які не учівшім заздалегідь: сесія повне стресів і хвилювання, і на іспиті перехвилювався студент може просто забути все, що старанно вчив. Тому краще підстрахуватися і взяти з собою шпаргалку — навіть якщо нею користуватися не доведеться, сам факт її наявності додасть впевненості і позбавить від хвилювання. Звичайно, велика спокуса виготовити «бомбу» і на іспиті просто здати цей заздалегідь підготовлений листок з відповіддю, не докладаючи ніяких зусиль. Але існує безліч нюансів, які роблять «бомби» неефективними. По-перше, наслідки такого нахабного списування можуть бути вкрай сумними для власника шпаргалки. По-друге, не у всіх іспитах використовуються відомі заздалегідь квитки. Як бути, наприклад, на ЄДІ, де питання учень дізнається тільки тоді, коли на його стіл лягає індивідуальний комплект завдань? Тому набагато краще готувати інші види шпаргалок.

 • . 4

  З розвитком технологій дуже популярно стало зберігати інформацію на мобільному телефоні. Це дуже зручно — на сучасний смартфон можна додати будь-який документ або зображення. Однак на іспиті часто вимагають здати телефони; на українському ЗНО взагалі застосовували металошукачі! Тож радимо користуватися старими методами ще наших батьків, які неодноразово довели свою надійність. Шпаргалку можна підшити під рукав, дівчатам — під спідницю, щоб на іспиті можна було відвернути її краеешек і заглянути в шпаргалку. Листочок з важливою інформацією може сховатися в пеналі або футлярі очок, якщо зі столів не попросить прибрати сторонні предмети. Якщо на іспит дозволено взяти шоколадку, можна переписати шпаргалку на внутрішню сторону обгортки. Можна користуватися будь-яким способом, головне — щоб він був надійний. Адже наслідки виявлення шпаргалки можуть бути воістину страшні. Так що найкраща шпаргалка — це пам’ять. Вона абсолютно легальна!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :