Як зробити сіно високої якості?

як зробити сіно високої якості ?

Вам знадобиться
 • Луг з травою
 • Стожар
 • Мотокоса
 • Сіно
Інструкція
 • . 1

  Луг з травою. Взимку основним кормом для домашніх тварин, таких як вівці, корови, кролики, служить сіно. Вважається, що хороше сіно містить всі речовини, необхідні для повноцінного харчування постояльців двору. Багате різнотрав’я робить його запашним і поживним. Як зробити сіно високої якості? Слід звернути увагу на те, які трави ростуть на лузі. Якщо серед інших корисних трав присутній 1% отруйних, то таке сіно непридатне для годування тварин. Не менш важливо час початку сінокосу. Найбільш сприятливим вважається період початку цвітіння трав. М’яке сіно для прикорму малюкам отримують з червневої трави. Сушити таку траву складніше, в ній більше вологи, але сіно з неї виходить найкраще. Висушені на сонці сіно метають в стоги. Тим, хто до сінокосу не має ніякого відношення, швидше за все невідомо, як називається стіг сіна. Якщо сіно складено в довгасту і невелику по висоті форму, то це копиці. Стогом називатиметься сіно, складене в округлу форму радіусом біля основи порядку 5 метрів і висотою до 5 — 8 метрів.

 • . 2

  Для того щоб стіг стояв прямо, спочатку на поле ставлять Стожар — спеціальний шест відповідної висоти. Навколо Стожар шар за шаром укладають сіно, поступово зменшуючи стіг по ширині до верху. Перш ніж почати метати стіг, необхідно правильно заготовити сіно. Як заготовлювати сіно, щоб воно вийшло запашним, зеленим і поживним? Починати косити траву найкраще з ранку, щоб за день вона як слід встигла підсохнути. Щоб сіно сохло швидше, його необхідно періодично ворушити. Важливо також не пересушувати сіно, тому що в цьому випадку відвалюються листочки, в яких і міститься найбільша кількість поживних речовин. Найкращим сіном буде те, яке не потрапило під дощ і не намокли. Намоклі сіно втрачає свій колір, запах і поживність, його якість погіршується.

 • . 3

  З давніх часів для косіння трави користувалися простий косою. Однак, це вимагає певних навичок та вміння, коса повинна бути добре насаджена, відбита і заточена. Як косити сіно в сучасних умовах? Більш зручною та ефективною у використанні буде мотокоса. Косити набагато легше, користуватися їй може будь-який дорослий чоловік. Косити можна волосінню або диском, залишаючи 5 — 10 сантиметрів від землі.

 • . 4

  Сіно використовують не тільки для годування тварин, також садять картоплю під сіно. Як садити картоплю під сіно? Для цього на незорану грунт (можна пройтися по землі плоскорезом до 5 см завглибшки) укладають шар сіна або соломи товщиною до 30 сантиметрів. У сіні до самої землі роблять дірки спеціально заточеною палицею і в них кладуть картоплю, можна трохи присипати землею. Урожай з такою грядки вище, а витрат праці набагато менше — копати і підгортати не треба.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :