Як зробити сир з молока: прості способи

як зробити сир з молока : прості способи

Вам знадобиться
 • Парне молоко
 • Сироватка
 • Сухий сичуг
 • Сіль
Інструкція
 • . 1

  Перед тим, як почати готувати сир, необхідно приготувати для нього закваску, яка складається зі звичайної сироватки сичуга (сухого). Достатньо взяти півлітра сироватки з-під сиру. Через деякий час сичуг відновить свою слизову оболонку і набрякне. Після чого можна влити сироватку в парне молоко, підігріте до 40 градусів. Потрібно почекати п’ять хвилин і почати помішувати суміш довгою лопаткою з дерева. Для отримання швидкого результату краще використовувати молодий сичуг. І вже через пів години ціле відро парного молока повністю згорнеться.

 • . 2

  Є секрети того, як зробити сир з молока. Щоб сироватка відокремлювалася як можна більш активно, необхідно постійно помішувати молоко, і розділяти згусток. Вже після того, як сироватка стане мати жовтуватий відтінок і буде прозора, можна вважати, що процес згортання молока повністю завершився. Масу, отриману в результаті попередніх дій тепер викладають на друшляк, а щоб видалити зайву рідину, процедуру з перекладання повторюють кілька разів, застосовуючи додаткове сито. Друшляк, крім того, дозволяє сформувати для майбутнього сиру приємну округлу форму.

 • . 3

  Цей рецепт дещо відрізняється від того, як зробити сир із сиру. Не потрібно використовувати і марлі — сир повинен відразу вийти у вигляді єдиного шматка, що відрізняє його від сиру. А Дале можна переходити безпосередньо до дозрівання сиру, який посипається невеликою кількістю солі з обох сторін. Для нього підбирається емальований посуд за розміром і захищається кришкою, щоб забезпечить повний захист від мошок і інших забруднень. Після чого сир дозріває 2 дня при температурі більше 15 градусів. Потрібно перевертати сир і зливати виділяється розсіл. До початку третьої доби розсіл вже не виділяється. Його можна пробувати і зберігати в холодильнику, ознайомившись з порадами — як нарізати сир.

 • . 4

  Корисно знати про те, що одне відро молока може забезпечити господиню 1 кілограмам сиру. І після того, як сир витягується з відра після згортання, залишається близько 8, 5 літрів свіжої сироватки, яку можна вживати в їжу — варити каші і додавати в хліб. Свіжа сироватка використовується як інгредієнт домашніх цукерок (помадки). А також можна використовувати використаний сичуг, який заливається свіжою сироваткою і вже через два дні його можна використовувати на новому відрі молока. Закваску можна використовувати до 5 раз, але потрібно визначити момент, коли вона почне повільніше спрацьовувати. Думати про те — як зберігати сир, не доведеться, його дуже швидко з’їдять, не давши прокиснути.

 • . 5

  Є і простий спосіб приготування домашнього вплавлення сиру. Для цього потрібно взяти максимально сухий сільський сир (або приготувати його самостійно за наявними інструкціями). У ході приготування сиру, сир достатньо розтерти з яйцем і сіллю, а також спеціями. У алюмінієвої каструльці потрібно розтопити масло і додати до нього сирну заготовку. Після чого каструля виставляється на середній вогонь при постійному помішуванні. Необхідно надати масі однорідність. Увага — суміш не повинна кипіти. Гості будуть здивовані різноманітними смаками домашнього сиру!

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :