Як зробити сходи на другий поверх: сходи своїми руками

як зробити сходи на другий поверх: сходи своїми руками

Вам знадобиться
 • Сходинки
 • Матеріал для сходів
Інструкція
 • . 1

  Якщо людина розбирається в схемах і умовних позначеннях і вміє слідувати покроковому планом, то із зведенням сходи у нього жодних проблем не виникне. Перш того, як зробити сходи на другий поверх, необхідно з’ясувати, які основні деталі і елементи сходів існують: · Ті щаблі, які йдуть по прямій, називають маршовим прольотом; · Місце, що розділяє маршові прольоти, називають поворотною майданчиком; · Частини сходинок, що стоять вертикально, звуть пріступців; · Безпосередньо ступенями вважається горизонтальна їх частину; · На кожному з поверхів перша і остання сходинка є фризовими. · Щоб перила добре трималися і їм було на що спертися, і існують балясини; · Балка збоку, що з’єднує ступені між собою. називається тятиву. · Балка з дерева або металу, що закріплює щаблі — косоур.

 • . 2

  До того моменту, як людина почне робити сходи на другий поверх, потрібно постаратися правильно визначити її майбутнє місце розташування, зовнішній вигляд. Оптимальним для цього варіантом може послужити передпокій, але, з урахуванням особливостей внутрішнього розташування приміщень, остаточне рішення залежатиме повністю тільки від того, для кого ці сходи робиться. Чи буде вона прямий, поворотною або спіральної (гвинтовий), з’єднувати між собою поверхи або приведе на горище, мансарду, у підвал. На цьому ж етапі потрібно продумайть, яка буде висота, ширина ступенів, загальна ширина і висота самої конструкції. Знаючи ці дані, необхідно провести розрахунок висоти присхідців, які для зручності ходьби не повинні бути дуже високими, а самі ступені дуже вузькими (мінімум 250 мм, краще біля 350 мм). Потім вибирається головна точка опори для майбутньої сходи. Потім кріплять косоур і приступають до монтажу сходинок з урахуванням всіх пророблених розрахунків.

 • . 3

  Важливо знати, що сходи в будинку, розташована між поверхами, сама використовувана. Вона завжди в центрі уваги, її всі бачать, і саме вона вважається парадній. Основними матеріалами, які застосовуються в будівництві сходів, вважаються: метал, дерево і камінь. Металеві конструкції потрібні для установки опор та огорож. Сходи можуть бути виконані з дерева або каменю. Варто зауважити, що дерево зручно для обробки в домашніх умовах. Можна самостійно вирізати, зібрати з частин дерев’яні сходинки, обробити їх лаком. Дерев’яні предмети інтер’єру завжди виглядають ефектно і гідно.

 • . 4

  Тому добре буде виглядати дерев’яні сходи. Хорошим матеріалом вважаються тверді породи дерев, такі як: клен, ясен, ялина, сосна, вишня, бук, ялиця, горіх і пр. Лідируючі позиції серед дерев’яних сходів по праву займають конструкції з дуба. Вони дуже міцні і довговічні. Кам’яні сходи можуть також виглядати цілком ефектно і в будинку, але варто враховувати той момент, що купуються вони тільки у вигляді готових плит (блоків), виготовлених на спеціалізованих підприємствах. Власноручні доопрацювання можуть привести до дефекту блоку, його розтріскування, тому не варто з ними зв’язуватися при самостійному зведенні сходи, особливо новачкам.

 • . 5

  У сучасних інтер’єрах сходи на другий поверх може бути комбінованою, поєднуючи в собі відразу кілька будівельних матеріалів: дерево, метал, камінь і пластик. Горищні, мансардні, підвальні сходи роблять менш декоративними, вони незавжди знаходяться на виду, їх конструкції набагато простіше і практичніше. Деякі навіть робляться складними, щоб їх можна було заховати і звільнити цінні метри вільного місця. Матеріали для таких сходів застосовуються не надто дорогі, які можна з легкістю перефарбувати, відремонтувати або замінити. Сходи в будинок можна і придбати по окремих секціях і деталям, залежно від проведених розрахунків. У такому випадку залишиться лише згадати, як збирається конструктор, і зібрати всі елементи у готовий виріб.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :