Як зробити тверда обкладинка для старої книги?

як зробити тверда обкладинка для старої книги?

Вам знадобиться
 • Пилка для металу
 • Ножиці
 • Дві дошки
 • Нитки
 • Матеріал
 • Клей
Інструкція
 • . 1

  Книги дуже зношуються, тому частенько потребують реставрації. Хороше збереження книги забезпечує халепу. Ще палітурка може знадобитися для саморобної книги, для якої потрібно зробити обкладинку. Книги зараз необов’язково купувати, тому, скачавши улюблену книгу з мережі, можна роздрукувати її і з повноцінною обкладинкою додати в свою бібліотеку.

 • . 2

  Далеко не кожна людина може похвалитися тим, що знає, як зробити тверда обкладинка. Робити ж це в спеціалізованому центрі дуже дорого, тому набагато краще навчитися це робити самому в домашніх умовах. Для цієї процедури знадобляться дві дощечки, дві струбцини, пилка для металу, ножиці, ніж для паперу, пензлик для клею, а також товсті білі нитки, матеріал, схожий на марлю, але тільки щільніше, клей, картон дуже великої щільності, кольоровий папір.

 • . 3

  Коли все це вже є в наявності можна приступати до питання, як зробити палітурку. Першим справу потрібно взяти стопку сторінок, вирівнюючи її до міліметра, і покласти на стіл. Покласти книгу слід корінцем до себе. Поклавши на стопку небудь вантаж, слід змастити корінець грунтовно клеєм. Попередньо на стіл під книгу можна підкласти дошку. Після того, як клей підсохне, можна зняти вантаж і відсунути майбутню книгу від краю столу, а на неї покласти другу дошку, край при цьому звисати не повинен. Перший етап склейки закінчено, але він вимагає очікування. Досить буде години три. Далі слід зняти струбцини (якщо такі використовуються) і дошки, а корінець підсунути на край столу. Край повинен стирчати міліметра на два.

 • . 4

  Зафіксувавши книгу, слід розмітити олівцем пропили на корінці, ділянки повинні бути рівними. Пропив по глибині становитиме 1 мм. У пропили вставляється мотузка плотненько. Всі промащується клеєм, а зверху заклеюється марлею. Промазавши знову клеєм ПВА. Наклеюється шар паперу. У процесі, як зробити палітурка книги, дуже важлива акуратність. Сохнути після такого приклеювання книга повинна не менше ночі. Обрізавши зайві кінці мотузок, далі необхідно зайнятися виготовленням форзаців.

 • . 5

  Формат форзаца повинен бути більше, ніж сама книга. Виготовляється він з ватману, складеного навпіл. Зовнішній край трохи подрезается. Коли він ідеально підходить, його можна клеїти до основи. Після цього можна перейти до обкладинки, для якої береться товстий картон. Вона складається з трьох частин. Наклеюючи скоринки і корінці, клеєм змастити слід щедро. Останнім кроком стане оформлення обкладинки. Тут може посприяти фантазія людини, який оформляє книгу. Можна використовувати кольоровий папір, різні картинки, якими обклеюється обкладинка.

 • . 6

  Загалом, завдання, як зробити палітурка своїми руками, не така вже й складна, але все-таки копітка. Цей процес вимагає багато часу, сил і терпіння. Але, в будь-якому випадку, це буде набагато дешевше, ніж у друкарів, а ще набагато приємніше буде читати таку книгу, в якій вкладені свої сили і творчість.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :