Як зробити відвід води з даху?

як зробити відвід води з даху?

Вам знадобиться
 • Призначення відводу
 • Жолоби і труби
 • Матеріал для відводу
 • Установка відводу
Інструкція
 • . 1

  Не дарма всі майстри після завершення покрівельних робіт радять одразу подумати, як зробити відвід води з даху. Адже це далеко не декоративне пристосування, воно має величезне значення для збереження цілісності всієї будівлі. Відведення служить для запобігання намокання стін і фундаментів. А за наявності підвалу, правильний відвід також оберігає і його від надмірної вогкості. Тому слід відразу ж подбати про те, як розрахувати відвід і встановити його. А для початку потрібно визначитися з вибором основних складових системи водовідведення — жолобів і водостічних труб, з урахуванням того, що конструкція повинна не тільки якісно функціонувати, а й гармонійно виглядати.

 • . 2

  Сьогодні ринок пропонує величезну різноманітність жолобів і водостічних труб різної конструкції, матеріалів і квітів. За формою вони відрізняються між собою перетином. Найбільш поширене — це напівкругла розтин. Воно фактично універсально, тому й знайшло найбільшу популярність. Другий варіант — напівеліптична розтин. Його плюс в тому, що жолоба з таким перетином можуть забезпечити відведення великих мас води в порівнянні з напівкруглим. У зв’язку з цим, напівеліптичні жолоби використовуються на дахах великих розмірів. Рідше використовують квадратні жолоба. Така форма швидше декоративна, ніж практична, тому її можна використовувати у випадках, коли обсяги опадів не надто великі. Крім того, потрібно бути готовим, що жолоба з таким перетином доведеться частіше чистити, ніж напівкруглі.

 • . 3

  Стандартний розмір жолобів 100 — 130 міліметрів. З матеріалів, які використовуються для виготовлення жолобів, найбільш поширений — це оцинкована сталь. Плюс таких жолобів в тому, що вони відносно легкі і досить міцні. Крім того їх загнуті краї служать додатковим ребром жорсткості уберігаючи від прогинів і надломів. Щодо кольорів, то їх вибір на будівельному ринку величезний. Істотний недолік таких жолобів в тому, що подряпини з часом починають іржавіти. Інший поширений матеріал, для виготовлення жолобів, який ставати все більш популярним — це пластмаса. Перевага таких жолобів у довговічності та більш зручному способі їх монтажу.

 • . 4

  До речі перш ніж купувати жолоби і труби, слід довідатися, як виготовляють відводи. Тому що це досить непростий процес і для установки жолобів і труб будуть потрібні кутові елементи, кронштейни, утримувачі і інші деталі. Звичайно, можна і самому довідатися, як зробити відвід і спробувати його спорудити. Але все ж краще звернутися до допомоги фахівців, адже робота складна, та ще й висотна. Крім того, необхідно дотримати правильні пропорції, витримати необхідні кути нахилу, розрахувати відстані між елементами кріплення, висоту фіксування жолобів, місця кріплення водостічних труб і так далі. Тому, краще всього залишити за собою вибір матеріалів, з яких будуть жолоби і труби, їх колір і форму, а інше довірити професіоналам.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :