Як зупинити кров з носа?

як зупинити кров з носа ?

Вам знадобиться
 • Засоби гігієни
 • Лід
 • Холодна вода
 • Ватяний тампон
Інструкція
 • . 1

  Кровотеча з носа дуже поширене явище. Практично кожна людина відчував його на собі хоча б один раз у житті. Як правило, одноразове кровотеча може бути не небезпечним, але у випадку, якщо воно повторюється багаторазово або триває дуже довго, неодмінно необхідно звертатися до лікаря. Досить часто відбуваються такі ситуації, в яких необхідно зупинити кров з носа самостійно. Те, що кровотечі з носа так поширені, пояснюється тим, що для них існує дуже багато причин, і вони абсолютно різноманітні.

 • . 2

  Такими причинами можуть виступати звичайні механічні дії. Наприклад, занадто тривале сякання при нежиті або поранення, нанесене пальцем. На носі дуже тонкий епітелій, в порівнянні з іншими ділянками шкіри, тому найчастішою причиною для кровотечі є удар в ніс. Також причиною може послужити сухість повітря і нестача вітамінів. Дуже поширеною причиною, крім усього цього, є підвищений тиск. Статеве дозрівання в підлітковому віці може супроводжуватися кровотечами. Іншими причинами може послужити: операційне вплив на ніс, пухлини, інфекції та діатези, захворювання печінки та нирок і т. п.

 • . 3

  Причин дуже багато тому не варто самостійно діагностувати носові кровотечі, для цього варто звертатися до лікаря, але деякі прийоми для зупинки крові необхідно знати. Як зупинити кров з носа самостійно, коли виникає така необхідність. Для початку варто відзначити, що найпоширенішою помилкою є те, що голову закидають, а насправді необхідно нахилити її вперед. Найпростіший спосіб зупинки крові, це затиснути щільно ніс пальцями, якщо кровотеча невелике, то це допоможе. Також можна впливати на кровотечу холодом, для цього до носа прикладається лід, загорнутий в марлю або будь-яка тканина, намочена водою. Холод для боротьби з цією проблемою використовують і по-іншому: під голову людини, покладеного на спину необхідно покласти компрес з холодом або льодом.

 • . 4

  Найвідоміший спосіб припинення кровотечі увазі використання ватного тампона. Вату попередньо необхідно змочити перекисом водню, а потім увіткнути в ніздрю, яка кровоточить, і притиснути посильніше. Якщо перекису водню не виявилося під рукою, то замість неї можна використовувати вазелін. Якщо за допомогою цих способів не виходить швидко зупинити кровотечу, то існую більш складні прийоми, до них відноситься передня тампонада носової порожнини. Марлю або довгий тампон з неї необхідно рясно змочити перекисом водню і заповнити їй максимально поглиблення носа. Замість перекису підійде також вазелінове масло.

 • . 5

  Одночасно з цим до потилиці важливо прикласти холодний компрес або лід. На завершення даної процедури ділянку, яка кровоточив, обробляється спеціальними засобами, наприклад, нітратом срібла. Якщо навіть дана процедура не дає потрібного результату, то необхідно робити задню тампонаду носової порожнини. Її обов’язково повинен виробляти лікар. Існують деякі варіанти народної медицини, які призначені для зупинки кровотеч з носа. Свіжовичавлений сік лимона допоможе в цій ситуації, його необхідно закапати в ніздрю, з якої йде кров. Також по деяких порад, сік кропиви може зупинити кров з носа. Його необхідно використовувати таким чином: змочити ним ватний тампон і вкласти його в ніздрю, з якої йде кров. Деревій теж має цілющим властивістю. Його відвар або сік варто використовувати як краплі, відповідно їх закопують в ніздрю, що кровоточить.

 • . 6

  Ще один спосіб для зупинки крові, це втягувати в ніс на деякий час розчину. За складом він повинен бути з води з оцтом, в пропорції одна чайна ложка оцту на одну столову ложку води. Оцет можна поміняти на лимонний сік, його варто вичавити з однієї четвертинки лимона. Даний розчин варто постаратися затримати в ніздрі протягом декількох хвилин, для цього ніздрі необхідно затиснути. Одночасно з ці ко верхньої частини обличчя притискається холодний рушник. Є ще метод, який іноді рекомендує. Коли кров починає литися з носа, необхідно підняти вгору руку відповідну ніздрі, яка кровоточить, а іншою рукою одночасно ніздря притискається до перегородки.

 • . 7

  У будь-якому випадку, який би спосіб не використовувався для того, що б зупинити кров з носа необхідно бути дуже уважним і обережним. Дуже важливо, якщо кровотеча не зупиняється протягом хвилин десяти або п’ятнадцяти відразу ж дзвонити в швидку допомогу. Після кровотечі також краще всього звернеться до лікаря, і пройти обстеження для встановлення причини кровотечі.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :