Як зупинити кров з рани; як зупинити кровотечу з рани?

як зупинити кров з рани ; як зупинити кровотечу з рани?

Вам знадобиться
 • Антисептик
 • Бинт або марля
 • Джгут
Інструкція
 • . 1

  Для ефективної зупинки кровотечі в першу чергу необхідно правильно його класифікувати. Заходи першої допомоги при пошкодженні капілярів, вен і артерій значно відрізняються, тому правильне визначення характеру пошкодження тканин допоможе надати першу допомогу грамотно, запобігши ускладнення. Водночас рана будь-якого характеру в першу чергу повинна бути продезінфікована щоб уникнути інфікування відкритих тканин. Перед тим, як зупинити кров з рани, необхідно обробити її антисептиком. Якщо під рукою немає спеціальних засобів, рана повинна бути, як мінімум, промита чистою водою без мила. Після цього можна переходити до огляду ушкодження, звертаючи увагу на характер кровотечі. Випливає краплями кров характеризує найменш небезпечний вид — капілярна кровотеча. Пошкодження дрібних судин не може привести до дуже великій крововтраті, і в більшості випадків в якості надання першої допомоги досить продезінфікувати рану. Після цього слід накласти захисну пов’язку із стерильних бинта чи марлі.

 • . 2

  Бинт або марля повинні знаходитися в будь аптечці. Ці засоби надання першої допомоги беруть із собою в дорогу, при виїзді на природу. У той же час, якщо матеріалів для стерильної перев’язки не під рукою, їх можна замінити по можливості чистою тканиною. Якщо кровотеча капілярний, незначне, від пов’язки можна відмовитися взагалі. Випливає ж струменем з рани кров вишневого кольору свідчить про те, що пошкоджені більші судини, у потерпілого спостерігається венозна кровотеча, для зупинки якого не обійтися без давить. В іншому випадку крововтрата може стати небезпечною для життя потерпілого. У класичному вигляді така пов’язка повинна складатися з прикриває стерильного шару (бинт або марля), декількох шарів вати або марлі для вбирання крові і щільного фіксуючого давить шару з марлі або бинта. Постраждалого з венозним кровотечею необхідно після надання першої допомоги показати лікарю, а за накладеної пов’язкою уважно спостерігати, не допускаючи промокання і надмірного здавлювання тканин.

 • . 3

  Інтенсивне кровотеча і яскраво-червоний колір крові — ознака артеріального, найбільш небезпечного кровотечі. Пошкодження артерій характеризується витіканням крові пульсуючим струменем, поштовхи збігаються з ритмом серця. Постраждалого з артеріальною кровотечею необхідно доставити в лікарню в максимально короткі терміни, оскільки цей вид травм найбільш небезпечний. Крововтрата в цьому випадку може привести до летального результату. В очікуванні професійної медичної допомоги важливо зупинити кров, наклавши джгут вище місця травми і стерильну пов’язку. Обов’язково слід пам’ятати, що накладення джгута — лише перша допомога, воно не є лікуванням. Крім того, час, протягом якого джгут може знаходитися на кінцівці потерпілого, суворо обмежене. У теплу пору року воно становить близько півтори години, в холодну — не більш години. Накладаючи джгутову пов’язку, найкраще під вузол покласти записку із зазначенням точного часу, у скільки було накладено джгут. Це особливо важливо, якщо який надає першу допомога не буде супроводжувати потерпілого до лікарні. Як заміну жгуту можна використовувати і будь-які підручні засоби — пояс, ремінь і т. п. Важливо пам’ятати, що грамотне і своєчасне надання першої допомоги при кровотечі може врятувати здоров’я та життя потерпілому.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :