Як зважитися на розлучення: поради психолога

як зважитися на розлучення: поради психолога

Вам знадобиться
 • Бажання розлучитися
 • Спокій
 • Тверезість розуму
 • Аркуш паперу
Інструкція
 • . 1

  Найголовніше — це усвідомити, що рішення про розлучення повинні прийняти подружжя (або один з них). Так, що питати поради у друзів, подруг чи родичів як мінімум неправильно. Адже напевно мало хто знає все про сімейні проблеми, та й вникнути в ситуацію не завжди виходить. Тому, чужу думку ніяк не повинно впливати на остаточне рішення. Буде неправильно, якщо долю подружжя вирішить сторонній чоловік, який багато чого не знає.

 • . 2

  Думаючи про те, як зважитися на розлучення, потрібно зрозуміти, чи є почуття до чоловіка. Адже якщо має місце бути любов, то можна спробувати зробити все, щоб зберегти шлюб. Сильні почуття здатні міняти людей. А якщо ж кохання вже давно немає, а залишилася лише звичка, то, швидше за все, продовжувати збирати осколки не варто. Нічого доброго з цього не вийде. Багато подружжя, які намагалися зберегти сім’ю заради дитини (або заради чогось ще) через роки розуміли, що прожили життя даремно.

 • . 3

  Крім того, перш ніж з’ясовувати, як оформити розлучення, важливо подумати про те, що чекає після розриву. Що дасть розлучення? Чи будуть обоє з подружжя щасливі? Чи зможуть вони жити один без одного? Дуже часто трапляється так, що люди розлучаються, але потім знову створюють сім’ю, так як просто не в змозі жити один без одного. Якщо один з подружжя очікує від розриву свободи і щастя, то не варто переконувати його.

 • . 4

  Можна сісти за стіл, взяти ручку і аркуш паперу, і написати на ньому всі плюси і мінуси розлучення. Робити це потрібно в спокійному стані, забувши про колишні образи і сварках. Важливо тверезо оцінювати ситуацію і мислити наперед. Якщо розлучення дасть одні лише розчарування і втрати, то чи варто воно того? Але якщо в результаті такого аналізу було з’ясовано, що після розриву все буде чудово, то не варто далі думати. Потрібно діяти, і розривати відносини.

 • . 5

  Крім того, перед тим, як дізнаватися, як подати заяву на розлучення, необхідно з’ясувати основні причини, по яких було вирішено зруйнувати шлюб. Якщо вони не надто суттєві, то, можливо, варто змиритися з деякими дрібницями або ж спробувати змінити щось у відносинах або в партнері. Варто зрозуміти одну просту істину: не буває пар, які не сваряться і не мають розбіжностей. Якщо ж причина вагома, то потрібно розлучатися.

 • . 6

  Важливо тверезо оцінювати свої сили і зняти, нарешті, рожеві окуляри. Так, деякі помилково вважають, що партнер зміниться, і все налагодиться. Але чи так це? Адже якщо чоловік обіцяє припинити змінювати вже 5 років, але від нього як і раніше пахне чужими парфумами, то чи можна вірити? Ні. Нічого не змінити, так і триватиме далі. Як би не було від цього боляче, але така правда, нехай і гірка.

 • . 7

  І, нарешті, перш ніж з’ясовувати, як отримати розлучення, потрібно усвідомити для себе, що особисте щастя не можна прибирати на задній план. Потрібно думати про себе, адже ніхто інший цього не зробить. Важливо з’ясувати: чи стане життя хорошою, якщо розлучення не буде? Ні? Тоді немає сенсу продовжувати жити далі разом. Варто розуміти: якщо не вдалося цього разу, тобто людина, яка подарує довгоочікуване щастя! Так навіщо ж собі в цьому відмовляти?

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :