Як звільнити матір-одиночку: консультація юриста

як звільнити матір-одиночку : консультація юриста

Вам знадобиться
 • Мати-одиначка
 • Трудовий кодекс
Інструкція
 • . 1

  Життя сьогодні вимагає знань в найрізноманітніших сферах. Особливо це стосується юридично-правового поля, що зачіпає важливі аспекти життя, будь то покупка власності або захист материнства. Багато самотніх жінок, які виховують неповнолітню дитину, зіткнувшись з скороченням на роботі, не знаючи своїх прав, втрачаються. А між тим, жоден начальник не може вигнати такого працівника, не порушуючи Трудовий кодекс ( 261 стаття). Таким чином, питання, як звільнити матір-одиначку, апріорі не має сенсу.

 • . 2

  Крім цього, існує маса пільг, які надаються жінці, яка виховує дитину на самоті. Наприклад, якщо дитина не досягла свого 3-річчя, вона має право на компенсацію різниці цін при їх підвищенні на продукти для малюка, отримати білизну для новонародженого або зажадати безкоштовні лікарські засоби. Не варто приходити у відчай і думати про те, як жити матері-одиночці погано, навіть коли дитина піде в школу, адже пільги є і в даному випадку.

 • . 3

  Наприклад, їдальня надає харчування ( 2 рази на день), а на оплату навчання в закладах з ухилом (спортивні школи, художні, музичні та інші) існує знижка ( 30%). Що стосується того, як матері-одиночці отримати квартиру, то це питання потрібно вирішувати з житловою комісією, зібравши попередньо такі документи, як паспорт, документ про появу малюка і посвідчення, яке стверджує, що дитина виховується єдиним батьком.

 • . 4

  Довідки про доходи, вартості майна та реєстрацію (за 10 років), та документ (акт) про дослідження житла (за 5 років) . Далі необхідно стати в чергу (здійснюється постановка у місцевих адміністративних органах) і чекати. З квартирою зрозуміло. А от як оформити допомогу одинокій? Для початку потрібно написати заяву з проханням визнати статус «мати-одиначка» офіційним. Зробити це можна в органах соцзахисту.

 • . 5

  Знадобитися ще (оригінал і копії) свідоцтво про народження дитини, штамп його громадянства, документ, який вказує склад сім’ї, документ з ЗАГС-а, трудова або довідка-підтвердження з центру зайнятості та паспорт самої матері . Для того щоб оформити сам статус, необхідно в ЗАГС-е написати заяву з проханням про присвоєння цього «звання», взяти 25-у форму (довідку про народження) і віднести все це в ті ж органи Соціального захисту. Так як отримати статус «мати-одиначка» можуть тільки жінки, у дітей яких графа «батько» пустує або заповнена самої матір’ю, потрібно уважно поставитися до збирання документів і довідок. Факт залишається фактом, кількість жінок, одноосібно виховують дітей, зростає. Однак, не дивлячись на це, статус «матері» залишається найбільш затребуваним у будь-якій цивілізованій країні.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :