Які бувають додаткові перерви в роботі?

які бувають додаткові перерви в роботі?

Вам знадобиться
 • Додаткові перерви в роботі
 • Паузи для відпочинку і прийому їжі
 • Перерви для сну
 • Перерви для годування дитини
 • Спеціальні види перерв на роботі
 • Окремі види перерв
Інструкція
 • . 1

  Щоб співробітник компанії був здоровий і добре виконував свої функціональні обов’язки необхідно давати йому можливість не тільки приймати їжу, а й відпочивати. Час таких перерв чітко не регламентується на законодавчому рівні. Проте їх загальна тривалість не повинна перевищувати 2 годин. Мінімально ж вони можуть тривати 30 хвилин. Зазвичай роботодавці роблять одну перерву на обід. Однак існують і інші їх види. Додаткові перерви в роботі, які не оплачуються роботодавцем. Згідно з трудовим законодавством встановлюються різні паузи протягом зміни. Вони передбачаються для зменшення втоми і збільшення продуктивності праці. Дані паузи службовець може проводити як захоче.

 • . 2

  Перерва для обіду та відпочинку. Ці паузи встановлюють згідно 108 статті Трудового кодексу Росії і не включають в загальний робочий час. Їх тривалість регламентована Правилами внутрішнього розпорядку компанії. Робота без перерви на обід можлива тільки на тих підприємствах, де умови не дозволяють зробити таку паузу. Проте в даному випадку наймач зобов’язаний дати можливість працівникам поїсти прямо на своєму робочому місці.

 • . 3

  Перерва для сну. Він встановлюється лише для деяких категорій співробітників. Приміром, він обов’язково надається диспетчерам, які керують рухом цивільних літаків і вертольотів в нічний час. Для цього їм спеціально обладнаю кімнату зі спальним місцем. Ці перерви під час робочого дня не оплачуються.

 • . 4

  Паузи для годування дітей. Вони включені в загальний робочий час і оплачуються з розрахунку середньогодинної заробітку. Надаються вони працюючим мамам, які мають малюка, яка не досягла 1, 5-річного віку. Встановлюються вони протягом всієї зміни через кожні 3 години і кожен триває трохи менше 30 хвилин. Надаються вони за заявою самої працівниці і можуть приєднуватися до обіднього часу.

 • . 5

  Спеціальні види перерв на роботі. Крім часу на обід 109 стаття ТК Росії регламентує організацію пауз для обігріву, що обумовлено умовами організації праці. Вони надаються працюючим на відкритому повітрі взимку, вантажникам, що зайняті на вантажно-розвантажувальних роботах у морозні періоди. Роботодавець сам має право визначати частоту і час такого роду пауз. Однак у кожному разі співробітників забезпечують обладнаним приміщенням з температурою + 21 — 25 ° С.

 • . 6

  Окремі види перерв. В особливих випадках час, коли співробітник не виконує своїх службових обов’язків, може за законом вважатися робочим. Як пояснити перерву в роботі даного виду регламентує 170 стаття ТК Росії. Прикладом може бути виконання співробітником обов’язки присяжного засідателя, надходження на контрактну військову службу та інші. За цей період на постійній роботі громадянину виплачують середньоденний заробіток. Крім перерахованих пауз існують і технологічні перерви в роботі. Їх встановлюють самі роботодавці залежно від умов праці.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :