Які бувають літературні жанри?

які бувають літературні жанри?

Вам знадобиться
 • Інтерес до літератури
 • Книги
 • Знання
Інструкція
 • . 1

  Багато людей ще зі шкільної лави точно знають, які бувають жанри в літературі, але перш ніж перейти до їх класифікації, варто визначитися, а що ж має на увазі під собою поняття «літературний жанр». Отже, літературний жанр представляє групу творів, які мають сукупність подібних формальних і змістовних властивостей, тобто класифікуються за загальними ознаками.

 • . 2

  Формування літературних жанрів прямо пов’язане з історичними подіями в різні часи та епохи. Які бувають літературні жанри? Тут передбачена класифікація за трьома ознаками: за формою, змістом та пологах. За формою виділяють такі літературні жанри: бачення, повісті, оповідання, новели, короткі оповідання, романи, оди, п’єси, повісті, анекдоти, епопеї і скетчі.

 • . 3

  За змістом літературні жанри представлені комедіями, трагедіями і драмами. Однак і комедії мають свою чітку класифікацію і можуть бути представлені пародією, водевілем, комедією характерів, комедією положень, скетчем, інтермедією або фарсом. Що ж до пологів, то в художній літературі відомо три літературних роду: епічний, ліричний і драматичний.

 • . 4

  Для епічного літературного роду крім монотонного оповіді характерні душевні спостереження та оцінки читача, а також постійно присутній окрема емоційна лінія, що змушує співпереживати головним героям і подумки ставати учасниками подій. Ліроепіка включає в себе байку, міф, оповідання, повість, билину, новелу, баладу, роман, казку, епопею і фентезі.

 • . 5

  Драматичний рід зображує в характерних творах конфлікт між персонажами, а представлений драмою, трагедією, водевілем і комедією. Що ж до лірики, то тут життя і всі події відображені через внутрішні переживання людини, її емоції, почуття і думки. Серед основних видів ліричного роду відомі пісня, ода, епіграма, дума, елегія, послання, станси, мадригал, еклога і епітафія.

 • . 6

  Види літературних жанрів мають свої характерні особливості, які читач може визначити самостійно при прочитанні того або іншого твору. Як це відбувається? У ході читання він помічає особливості сюжету, поведінка персонажів, місця дії, що дозволяє віднести твір до відомого йому жанру. Однак, так чи інакше, але таке вміння притаманне переважно ерудованим і начитаним людям.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :