Які бувають сорти багаторічників?

які бувають сорти багаторічників?

Вам знадобиться
 • Багатолітники, розділені по висоті їх росту
 • Трав’янисті, почвопокривні і кучеряве багаторічники
 • Цибулинні, бульбові, кореневищні і насінні багаторічники
Інструкція
 • . 1

  Квіти-багаторічники використовуються господинями присадибних ділянок для ландшафтного дизайну, адже вони і живуть довго і не вимагають щорічної посадки. Правда, і за ними потрібно доглядати: викопувати і розділяти, вкривати на зиму, прополювати і поливати. Існує величезна безліч сортів багаторічників, що відрізняються висотою, часом цвітіння і призначенням. Кожен з них добре по-своєму, тому вибір буде залежати лише від уподобань квітникаря. Багаторічники, розділені по висоті їх зростання. Серед дуже високих квітів і чагарників виділяються: коров’як, шток-троянда, дельфиниум і топінамбур. Трохи меншими виростуть купена, аквилегия, лилейники, мотбреція і гелениум. Багатолітники середньої висоти це люпин, волошка, шавлія і всі види півонії. Маленькими ростуть конвалії і хости, примули і маргаритки, гвоздики і незабудки.

 • . 2

  Трав’янисті, почвопокривні і кучеряве багаторічники. Перший вид — це універсальні рослини, які утримують лідерство серед всіх сортів, так як посадити їх можна на будь-якому грунті. Найчастіше це не квітучі трави, однак красу і оригінальність їм дають їх листя незвичайної форми або забарвлення. Серед них популярні: язичник і скумпія, наперстянка і монтбреция, а також всі сорти астильб. А ось почвопокривні багаторічники розростаючись створюють на ділянці трав’яні килими. Найбільш цікавими серед них є: арабис або резуха, обрієта або аубреція, ясколка або церастіум, очитки або седуми, флокси, алиссуми, тирлич, а також чебрець і барвінок. Кучеряві рослини застосовують для озеленення вертикальних поверхонь. Найвідоміші сорти багаторічників цього виду: плющі, клематиси і плетисті троянди, а також дикий виноград.

 • . 3

  Цибулинні, бульбові, кореневищні і насінні багаторічники. Ще одна класифікація рослин, що не вимагають щорічного посіву. Серед сортів першого і другого видів популярні жоржини і тюльпани, лілії і крокуси, гіацинти і нарциси. Кореневищні багаторічники зберігають єдиний корінь все своє життя. Він щороку розгалужується і розростається в глиб. А ось багаторічники, які розмножуються насінням, особливо цікаві. Зручно всього один раз посіяти квіти, а щовесни лише розсаджувати пророслі рослини. Самосівом добре розмножуються левиний зів, бальзамін, братки і ехінацея. Визначаючи сорт багатолітника для посадки на ділянці, потрібно керуватися не тільки особливостями рослини, але і властивостями грунту, на якому ростиме.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :