Які лікарські рослини ростуть у лісі?

які лікарські рослини ростуть в лісі?

Вам знадобиться
 • Знання видів лікарських рослин
 • Знання місць произростания тих чи інших лікарських рослин
 • Знання того, за яких недугах допомагають різні рослини
Інструкція
 • . 1

  У наших лісах росте понад 500 видів лікарських рослин, кожен з яких має широке застосування в формації і народній медицині. Трави, що мають у своєму складі цілющі речовини, часто відрізняються особливою чутливістю до наявності світла, грунті і навколишньому середовищу, що робить їх пошук дуже захоплюючим заняттям. Хвойні ліси давно вважаються джерелу здоров’я і найчистішого повітря. Хвойники багаті ялівцем, сосною, ялицею. Перший застосовується як бактерицидний і снодійного кошти, масло ялиці для лікувального масажу, а сік сосни надає зігріваючу дію і надзвичайно корисний при застуді. Кедрова олія підійде для лікування шкірного покриву від запалень і навіть опіків.

 • . 2

  Листяні ліси володіють не меншим арсеналом, лікарські рослини яких використовується для зцілення від величезної кількості недуг. Прикладом може послужити гриб-чага, який зазвичай виростає на стовбурах беріз. Його використовують як протизапальний засіб при захворюваннях кишечника. До речі при останньому захворюванні дуже ефективна гірка настоянка з полину, яку часто можна зустріти на не великих пролісках. Листяні лісові масиви відрізняються підвищеною вологістю, що створює прекрасне середовище для росту валеріани, застосовуваної при хворобах серця і нервових розладах. З квітучих кошиків ромашки лікарської видобуваються ефірне масло, воно використовується для різних примочок, полоскань.

 • . 3

  Крім того, на узліссях і галявинах шукають такі лікарські рослини лісу, як материнку і звіробій. Першу застосовують для лікування алергії, другий для того, щоб поліпшити роботу шлунка. На околицях лісу, у ярах або на берегах річок зустрічаються чагарники малини, іноді шипшини, які багаті вітаміном С і широко застосовуються при грипі та застуді. Тут же ростуть деревій, загоює рани, живокіст, коріння якого хороші при розтягненнях і ударах, аїр, зміцнюючий волосся і робить їх здоровими. Все більше і більше зростає попит на препарати, в основі яких речовини рослинного походження. Від них менше побічних ефектів, ніж від синтетичних. Вони не так токсичні і рідше викликають алергії.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :