З’ясовуємо, як влаштований перфоратор

з'ясовуємо, як влаштований перфоратор

Вам знадобиться
 • Перфоратор
 • Свердла
 • Зубило
Інструкція
 • . 1

  Перш ніж полагодити перфоратор в майстерні, потрібно з’ясувати, чи не буде ремонт коштувати дорожче, ніж покупка нового перфоратора. Якщо це дешева модель або підробка — то, швидше за все, нести в майстерню не варто, але можна спробувати усунути невеликі несправності самостійно. Необхідні запчастини можна купити на ринках. Краще не купувати старі деталі. Вони коштують не набагато дешевше, ніж нові, а гарантії немає.

 • . 2

  Спочатку слід дізнатися, як влаштований перфоратор. Конструкції перфораторів різних фірм можуть незначно відрізнятися. Обов’язковими вузлами перфоратора є електродвигун, редуктор, патрон для утримання сверел, кривошипно-шатунний механізм або ударний механізм, який, у свою чергу, складається з качає підшипника, поршня, тарана, ударника, зубчастої передачі. У потужних перфораторах може бути встановлений вентилятор.

 • . 3

  Розглянемо, як зняти патрон з перфоратора. У більшості випадків патрон утримується шпинделем. Для зняття патрона потрібно відкрити сам патрон і викруткою відкрутити гвинт. Якщо патрон зафіксований міцно, потрібно простукати молотком по голівці гвинта і знову відкручувати його викруткою. Далі потрібно рукою обертати шпиндель. Разом з ним почне обертатися патрон. Його необхідно притримати ключем, можна затиснути в лещатах.

 • . 4

  Багато починаючі будівельники не знають, як свердлити перфоратором. У більшості сучасних перфораторів є перемикач, який включає або відключає режим удару. Режим свердління потрібно використовувати тоді, коли необхідно просвердлити акуратне отвір (в режимі удару отвір виходить більшого діаметра). Удари передаються стіни або перекриття, які від вібрації можуть зруйнуватися, а від стін може відвалитися штукатурка. У стіні можуть розташовуватися склоблоки, які від ударів можуть тріснути.

 • . 5

  Досить часто потрібно знати, для чого і як штробіть перфоратором. Штроба — довга і вузька канавка, в яку зазвичай укладають проводи з подальшою штукатуркою, закладають арматуру. Для пробивання штроби використовується спеціальне зубило. Воно має такий же хвостовик, як і звичайне свердло для перфоратора, тому і вставляється як звичайне свердло. При штробленню потрібно обов’язково відключити режим свердління. Для того щоб не виникало питання, як полагодити перфоратор, потрібно поводитися з ним акуратно і дбайливо. Щоб патрон прослужив довше, потрібно змащувати хвостовики свердел.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :