Жанри казок

жанри казок

Вам знадобиться
 • Казки
 • Інтерес до казок
 • Знання
Інструкція
 • . 1

  У сучасному літературному світі казка є яскравим представником фольклорної прози, яка зустрічається у різних народів і передбачає власні жанри. Казка несе в собі унікальну смислове навантаження, а розрахована переважно на дітей, оскільки в досить простій формі вчить їх правильно жити, робити добрі справи, розрізняти добро і зло, захищати слабких, приймати правильні рішення і брати в приклад позитивних казкових героїв.

 • . 2

  З одного боку розповідь дитині казки — це забава, але з іншого боку — завзятий процес навчання. Літературний жанр казка історично сформувався досить давно, проте спочатку існувала тільки фольклорна казка, як жанр усної народної творчості, яка мала швидше вигадане зміст.

 • . 3

  Пізніше «прийшла» літературна казка, яка на відміну від фольклорної належала вже не народу, а конкретному автору, до того ж мала єдиний варіант публікації і не відтворювалася раніше в усній формі. Жанри казок також мають свої різновиди. Так, відомі казки про тварин, у змісті яких головними героями є дикі і домашні тварини, а також риби, птахи, рослини чи явища природи. Наприклад, всім відома казка «Зимовье звірів».

 • . 4

  Чарівні казки мають вже більш складну структуру, оскільки передбачають розвиток сюжету з кульмінацією і розв’язкою. Крім того в таких творах персонажі наділені надможливостями, а добро за допомогою магії та чаклунства бореться зі злом. Головними героями найчастіше є люди, які вдаються до допомоги тварин, погодних явищ, рослин, птахів і риб.

 • . 5

  Тут як приклад можна навести казки «Гуси-Лебеді» і «Василиса Прекрасна». Побутові казки чітко пов’язані з реальністю, де головний персонаж є просто людиною, яка за допомогою своєї кмітливості, винахідливості і розуму бореться зі злом. Згадати хоча б улюблену дитячу казку «Жадная стара».

 • . 6

  В основі небилиць лежить повна нісенітниця, а її завдання повеселити уважних слухачів. Анекдотична ж казка подібна анекдоту, але має вже розгорнуту форму і тривале розповідь. Будь жанр казки розрахований на певну вікову категорію слухачів, а по закінченню розповіді кожен повинен винести для себе пару цінних істин, які ще не раз знадобляться в житті.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :