Значення і функції вуглеводів

значення і функції вуглеводів

Вам знадобиться
 • Бажання дізнатися
 • Інформація
Інструкція
 • . 1

  Вуглеводи (цукру) — одна з найважливіших складових клітин організму. Містяться ці елементи в тканинах всіх організмів без винятку — причому і рослинного, і тваринного походження. Вагома частина органічних речовин Землі представлена саме вуглеводами. Клітковина, пектини, інулін, цукру, фруктоза і целюлоза — всі ці речовини мають в основі моносахаридними молекулу.

 • . 2

  Класифікація вуглеводів спирається на їх склад. Ці речовини бувають простими і складними. Визначальним фактором є розчинність вуглеводів у воді. Найпростіші цукру повністю розчиняються, а складні — піддаються гідролізу, в результаті якого утворюється безліч моносахаридів. Загальновідомим фактом є те, що вуглеводи складають основу джерела життєвої енергії.

 • . 3

  Завдяки сахарам людина може рухатися і думати — адже від них залежить справна робота м’язів і головного мозку. Вуглеводи беруть участь у жировому і білковому обміні. З’єднуючись з протеїнами (білками), цукру утворюють гормони, ферменти і секрети більшості залоз. Складні цукру (клітковина, целюлоза) стимулюють роботу травного тракту, підсилюючи скоротність м’язів кишкової стінки. Складні вуглеводи здатні виводити з організму людини токсини і шлаки, діючи подібно всмоктуючою губці.

 • . 4

  Переоцінити значення і функції вуглеводів неможливо, і для того щоб забезпечити ними свій організм, слід знати продукти-джерела. Добова норма вуглеводів — до 0, 4 — 0, 5 кг. Менша кількість споживання може викликати захворювання, пов’язані з порушенням цукрового обміну, а більшу — зайва вага. Для більш точного визначення вмісту цукрів в їжі використовується таблиця простих і складних вуглеводів.

 • . 5

  Простими цукрами багаті продукти, що володіють солодкуватим смаком. До такого типу продуктів можна віднести мед, цукор, морозиво, сироп, солодкі напої. Багато простих вуглеводів і у фаст-фуді. Серед овочів і фруктів джерелами простих вуглеводів є буряк, слива, морква, персики, абрикоси, солодкі яблука і груші. Злакові і бобові містять складні вуглеводи. Серед овочів-постачальників даних речовин можна виділити картоплю, білокачанну і пекінську капусту, зелень, топінамбур.

 • . 6

  До 70-х минулого століття не було «гонінь» на цукор через його шкоди, поки в книзі «Солодкий блюз» Дафнії не було описано небезпечне вплив вуглеводів на організм. Зараз дієтологи піддають сумніву цю інформацію. Застава безпечного вживання вуглеводів — почуття міри, і тістечка з цукерками в невеликій кількості будуть приносити виключно користь.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :