Знайомство з орхідеями: як розмножуються орхідеї

знайомство з орхідеями: як розмножуються орхідеї

Вам знадобиться
 • Цітоконіновая паста
 • Стерильне лезо і рукавички
Інструкція
 • . 1

  Орхідея — один з найкрасивіших у світі квітка, відомий з самих далеких часів. Ще в працях стародавніх вчених згадувалося їх назву, яка звучало тоді, як «орхіс», що в перекладі з латині означало яєчко. А таке химерне назву вони отримали через округлого будови бульб рослин. Довгий час вчені не могли розгадати таємницю їх розмноження, штучно запилювали квіти, утворювалася насіннєва коробочка, визрівала, лопалася, але, на жаль, насіння не проростали. І тільки потім вони зрозуміли, що для цього необхідні спори гриба і тепер орхідеї вирощуються в орхідейних фермах по всьому світу в колбах зі спеціальною грибний середовищем. У світі існує сотні і тисячі видів і сортів орхідей. Але за типом росту вони діляться на два-моноподіального і симподиально.

 • . 2

  Тобто для того щоб зрозуміти як розмножуються орхідеї досить знати її тип зростання. При моноподіального типі у рослини існує тільки одна точка зростання, отримати потомство у такої рослини не так-то просто (як правило дітки з’являються із сплячих бруньок на кореневій шийці і це часто відбувається тоді, коли пропадає основна точка зростання і рослині нікуди розвиватися, рідше дітки з’являються на квітконосах відбувається це з різних причин). У той час як при симподиально типі росту, у рослини точок зростання може бути багато, такі рослини можна запросто ділити (за умови, що орхідея здорова з достатньою кількістю деленок). У другому типі, будова рослини зовсім інше, і замість одиночного кущика, там існує ризома зі сплячими точками в междоузлиях, з яких згодом утворюються псевдобульби.

 • . 3

  Для того, щоб визначитися з тим, що за тип росту у рослини, достатньо звернути увагу на те, як виглядає орхідея. Моноподіальні орхідеї виглядають як кущ, з одним дуже коротким стволом, в той час як симподіальниє часто виглядають як пишні кущі або як безліч довгих стовбурів з рідкими вузькими листям. При цьому потрібно пам’ятати, що при моноподіального типі можуть продавати відразу кілька рослин в горщику, в той час як симподіальниє можуть продаватися по одній деленке (що часто сприяє виникненню труднощів у подальшому вирощуванні). Щоб не заплутатися в цьому, потрібно консультуватися заздалегідь. Для отримання доступної та якісної інформації, досить знати назви тих і інших представників рослин, які найбільш часто вирощуються в домашніх умовах.

 • . 4

  Отже, як називається орхідея? До найпопулярніших моноподіальним орхідеям відносяться фаленопсис, ванда, аскоценда. До найбільш поширених симподіальним орхідеям відносяться пафіопеділлум, дендробіум, каттлея, цимбідіум, онцідіум, Мільтон, лікаста, целогина, фрагміпедіум, катасетум, ціхнодес, кловезія та ін Як видно, варіантів у другого типу набагато більше, але всі вони однаково прекрасні і, при сприятливому змісті і правильному догляді, дякують своїх господарів частим і пишним цвітінням. Причому, то, як цвіте орхідея — видовище вражаюче, одні цвітуть величезними гронами, а інші видають один-два квітки, але при цьому їх краса і екзотичний вид заворожує не менше.

 • . 5

  Якщо все-таки дуже хочеться спробувати розмножити орхідею будинку, то можна опиліть квітка і зварити спеціальне середовище для насіння, але процес цей дуже трудомісткий і рідко, коли справа доходить до кінця (часто в середовищі починає утворюватися цвіль, що на ранніх стадіях розвитку паростків є згубним). Другий варіант-це використання гормональних паст, що практично завжди дає ефективний результат. Для цього на квітконосі гострим ножем потрібно зняти лусочку з прихованою нирки (для прикладу наводиться фаленопсис) і акуратно намазати нирку пастою. Через час може утворитися втечу, але, як варіант, може почати розвиватися відгалуження у квітконосу.

ПОДІЛИТИСЯ :
Схожі статті:
Попереднє з категорії:
ПРОКОМЕНТУВАТИ СТАТТЮ :